Coś fajnego na weekendowy poranek, ale tym razem nie w kinie lub w teatrze, lecz na wolnym powietrzu. ArtPark mieszczący się w Parku im. Edwarda Rydza Śmigłego organizuje, na swojej letniej scenie, wiele świetnych imprez, koncertów i spektakli, natomiast niedzielne poranki zarezerwowane są dla dzieci. O godzinie 11.00 zawsze coś tu znajdziemy. My trafiliśmy na przedstawienie Lucky Luck i było naprawdę fajnie!
Trasa
Z placu Trzech Krzyży kierujemy się ulicą Prusa aż do samego Parku. Przy wielkich schodach, skręcamy w lewo i trafiamy prosto na scenę ArtParku.
Dla żądnych dłuższych wędrówek, proponuję zejść schodami w dół i przejść się do Pomnika Sapera nad samą Wisłą. A jeżeli mamy ochotę na coś słodkiego i możemy poszaleć, udajmy się do cukierni Embassy (Plac Trzech Krzyży 3), najlepiej wejść do niej od strony placu i zwiedzić niesamowite patio wraz z zabytkowym dźwigiem, pozostałością po destylarni wódek, która kiedyś istniała w tej dziewiętnastowiecznej kamienicy.
Czas trwania: 2,3 godziny zależnie od długości spektaklu
Czas trwania: 2,3 godziny zależnie od długości spektaklu
Co dla dzieci? Przedstawienie teatralne, malowanie buziek, konkursy i zabawy, balony, dmuchane boisko do gry, fontanna, w której można spotkać kąpiące się psy :), gigantyczne schody i pomnik Sapera.
Historia Parku im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego
Historia Frascati zaczyna się ok. 1779 roku, gdy wytyczono tu aleję
wiodącą od ulicy Wiejskiej do otoczonej ogrodem rezydencji księcia
podkomorzego Kazimierza Poniatowskiego. W XIX w. Szymon Chovot urządził ogród rozrywkowy Frascati. Jego nazwa wywodzi się od obfitującego w zieleń włoskiego miasteczka.
W tym samym miejscu powstał w latach pięćdziesiątych Centralny Park Kultury . 22 lipca 1955 uroczyście go otwarto, licząc, że będzie to miejsce, które zbliży Warszawiaków do Wisły, ożywi Powiśle i dostarczy mieszkańcom kulturalnej rozrywki. Niestety od samego początku park miał pecha. Z niewidomych względów świecił pustkami i tak trochę zostało do dziś, przemianowany na Park im. Edwarda Rydza Śmigłego, rzadko ściąga tłumy co ma także swoje zalety. ArtPark, inicjatywa Domu Kultury Śródmieście, w bardzo fajny sposób ożywia to miejsce i sprawia, że można tu spędzić czas przyjemnie i ciekawie. Jak to w Warszawie. Pozdrawiam i zapraszam!
http://dks.art.pl/index.php?p=artpark
Ul. Prusa
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz